Someron Kulttuuri ry etsii kulttuurituottajan sijaista

Someron Kulttuuri ry etsii kulttuurituottajan sijaista 16.10.2017 alkaen

Someron Kulttuuri yhdistys ry on perustettu edistämään kulttuuriharrastusta yhdistyksen toiminta-alueella. Yhdistyksen jäseninä on 21 jäsenyhdistystä ja Someron kaupunki. Someron keskustassa sijaitseva Kiiruun kulttuuritila toimii yhdistyksen toimitilana.

Kulttuurituottaja vastaa yhdistyksen operatiivisesta toiminnasta ja toimii johtokunnan sihteerinä. Jäsenyhdistysten kanssa työskentely, tapahtumien järjestäminen sekä verkostoituminen ovat keskeinen osa työnkuvaa. Yhdistys toteuttaa EU-rahoitteisia kehittämis- ja investointihankkeita.

Työ edellyttää yhdistystoiminnan tuntemusta, itsenäistä työotetta, organisaatiotaitoja sekä vuorovaikutustaitoja. Arvostamme kokemusta tapahtumajärjestämisestä ja EU-projekteista, taloushallinnon tuntemusta ja innovatiivisuutta.

Eduksi katsotaan soveltuva korkeakoulutus sekä riittävä työkokemus alalta.

Tarjoamme monipuolisen, itsenäisen ja haasteellisen työn. Työ sisältää ilta- ja viikonlopputyötä. Työsuhteen kesto on 16.10.2017 – 31.12.2019. Palkka on 2524 €/kk, jos koulutus ja työkokemus täyttävät ehdot.

Tiedusteluihin vastaa kulttuurituottaja Mirka Alhonen p. 044 7791 383 tai puheenjohtaja Olla-Riitta Aarikka p. 045 3167 280. Tiedusteluihin ei valitettavasti voida vastata 7.-8.9.2017.

Kirjalliset hakemukset osoitetaan 10.9.2017 klo 16.00 mennessä; Someron Kulttuuri yhdistys ry:lle, mirka.alhonen@somero.fi tai Joensuuntie 22, 31400 Somero.

www.someronkulttuuri.fi